Beta Carotene /suplement diety/ – Beta-karoten

 

Jedna tabletka Beta Carotene dostarcza tyle beta-karotenu, co 14 sztuk moreli!

Beta-karoten należy do grupy karotenoidów 맥os 라이언 다운로드. Jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że dostarczony w diecie beta karoten w zależności od potrzeb organizmu, jest w wątrobie przekształcany w witaminę A 교통정리 다운로드. Beta karoten znajduje się w każdej roślinie, lecz jego najbardziej wartościowe źródła to: rabarbar, marchew, szpinak, brukselka, a z owoców żółty melon i morele. 

Niestety, nasze produkty spożywcze często są zanieczyszczone środkami chemicznymi i przez to nie są dobrymi źródłami witamin eclipse memory analyzer 다운로드.
Na przykład w marchwi często więcej jest kadmu i azotanów niż beta karotenu, chyba że marchew ta ma gwarantowaną jakość i pochodzi z bio-ogrodów 넥사크로 17 다운로드.
Dlatego dobrze jest przyjmować dodatki żywieniowe zawierające czysty beta karoten. Nie należy obawiać się przedawkowania, gdyż organizm przekształca w witaminę A tylko tyle beta karotenu , ile akurat potrzebuje jsp jquery.

Na biodostępność (stopień wchłaniania i wykorzystania przez organizm) przetworzonej witaminy A, ale również karotenoidów, ma marchewwpływ odpowiednia ilość i jakość białka w pożywieniu 업무일정표 양식 다운로드. Przy niskiej jego ilości i jakości obniża się jelitowe wchłanianie witaminy A, a także przekształcanie karotenów do witaminy A, uwalnianie jej z wątroby i transport do krwi 무한도전 가요제 2015 노래 다운로드.
 Najwyższą aktywność wchłaniania warunkuje 10 – procentowa zawartość białka w pożywieniu. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na wyższą biodostępność witaminy A i karotenoidów jest obecność tłuszczów w diecie 디스플레이 드라이버 다운로드. Również istotne znaczenie ma odpowiedni poziom cynku, gdyż jego niedobór utrudnia syntezę białka wiążącego retinol i upośledza uwalnianie go z wątroby tcpdf 한글 폰트 다운로드.
 Azotany, azotyny i alkohol również powodują spadek przyswajalności beta-karotenu i retinolu.

Korzystny dla skóry zapewnia zdrową opaleniznę – zapobiega nadmiernej suchości i rogowaceniu skóry,    beta karoten – naturalny antyoksydant, który nie tylko zmniejszy negatywny wpływ wolnych rodników na nasz organizm, ale również nada naszej skórze zdrowy, złocisty odcień i zabezpieczy nasze ciało przed skutkami nadmiernego nasłonecznienia bartender 다운로드.

Korzystny dla oczu –  szczególnie u osób długo przebywających przy komputerze, przeciwdziała gorszemu widzeniu o zmroku.

Działanie antyoksydacyjne – ochrona ustroju przed szkodliwym działaniem nadmiernych ilości wolnych rodników przez co wywiera ochronny wpływ na błony komórkowe i podział komórek.

 

Uwaga !

* Przy ciągłym zażywaniu beta karotenu skóra dłoni i stóp może lekko zżółknąć, czemu można zapobiec, robiąc co 5 dni dwudniową przerwę. Objawu tego nie należy mylić z żółtaczką; przedawkowanie beta karotenu nie wywołuje ani złego samopoczucia, ani zażółcenia białkówek oczu.
* Przyjmowanie witaminy E zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę A lub beta karoten.
* Stosowanie środków obniżających poziom cholesterolu (np. soja, czosnek) wymaga podawania większych ilości witaminy A, gdyż utrudniają nieco jej wchłanianie.
* W okresie ciąży i karmienia piersią wzrasta zapotrzebowanie na beta karoten.
* Brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach, ponieważ złuszczone w wyniku niedoboru witaminy A komórki nabłonkowe tworzą jądro, wokół którego odkładają się sole mineralne.

 

Opakowanie zawiera 100 kapsułek

 

1 kapsułka  Beta Carotene zawiera:
5,4 mg beta karotenu; 900µg (w przeliczeniu na witaminę A)

 

Sposób użycia: profilaktycznie 1-3 kapsułek dziennie

/źródło:www.calivita.com.pl/

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).