Cynk (Zn) – pierwiastek życia

 

cynkCynk – srebrzysty z niebieskim połyskiem metal, kruchy, nieszlachetny, okrywający się na powietrzu ochronną warstwą tlenku, nie występuje w stanie czystym Download the bb project. Jest stymulatorem i regulatorem przysadki i gruczołów płciowych, wspomaga działanie trzustki, bierze udział w tworzeniu krwinek. Występowanie w organizmie (wagowo) – 0,002% win7 64bit 다운로드. Cynk jest pierwiastkiem niezbędnym dla organizmu i występuje we wszystkich jego tkankach, a najwięcej Zn znajduje się w gruczole krokowym, trzustce, nerkach, wątrobie, mięśniach i skórze 헤비레인 다운로드. Jest niezbędny dla normalnego wzrostu, rozwoju, odbudowy i regeneracji uszkodzonych tkanek. W obecności cynku lepiej tworzy się hemoglobina. Cynk oprócz krzemu, wapnia, potasu i magnezu jest niezbędny przy złamaniach kości Sleeping Dogs.

Dzienne zapotrzebowanie na Cynk wynosi 10 – 15 mg

 

Objawy niedoboru cynku:
zahamowanie wzrostu, łuszczenie skóry, zanik torebek włosowych, duże niedobory powodują bezpłodność, niedostatek może wywołać epilepsję lub schizofrenię, u dzieci słaby wzrost, brak łaknienia, zaburzenia w rozwoju kości i narządów płciowych mak-setupinhdd.
Poziom Cynku spada do połowy u chorych na cukrzycę, obniża się przy marskości wątroby oraz u chorych na białaczkę.

 

Objawy nadmiaru cynku w organizmie:
wymioty (drażniące działanie na śluzówkę żołądka), ból brzucha, biegunka, ból i zawroty głowy, bezsenność, drżenie rąk, nie należy przechowywać żywności w naczyniach ocynkowanych, zatrucie może nastąpić po zjedzeniu owoców, warzyw opryskanych preparatami cynku Weapons Wars.

 

cynk-produkty

Źródłem cynku jest:
żyto, jęczmień, burak czerwony, kapusta, szpinak, pomidor, brzoskwinia, pomarańcze, nasiona dyni, nasiona słonecznika, otręby pszenne, kiełki pszenne, ostrygi, wątroba wołowa, większość ryb, kakao, żółtka jaj, mięso królików i kurcząt, orzechy, suszone drożdże, zioła, soki z surowych owoców i warzyw, produkty pszczele (propolis, apivit)

( źródło: Apteka Natury –  Jadwiga Górnicka)

 

Suplementy diety CaliVita zawierające w swoim składzie cynk:

Chelated Zinc 
Full Spectrum
Lion Kids Multivitamin + Vitamin D
Menopausal Formula
Power Mins
New Life
Super Mega 50
Senior Formula
Vital O
Vital A
Vital B
Vital AB

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn hip hop mp3. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).