Ginkgo XC /suplement diety/ – Miłorząb japoński

 

 Produkt sprowadzany z Rotterdamu dostępny tylko dla klubowiczów CaliVita z aktywnym numerem klubowym.

 

Ginkgo biloba (Miłorząb japoński) jest jednym z najstarszych drzew w historii Ziemi. Pomimo, że roślina ta jest znana od XVII wieku (pierwsza sadzonka tego drzewa, która rośnie do dnia dzisiejszego, została posadzona w Holandii w 1730 r) nadal jest bardzo popularna. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom jest znana na całym świecie.
Ginkgo biloba jest dwupiennym drzewem liściastym, należącym do klasy Ginkgopsida z podgromady Gymnospermae. Jest najstarszym drzewem świata istniejącym od ponad 200 mln lat, dlatego też nazywane jest „żywą skamieliną”). Jest unikalnym okazem w świecie roślin, w naturalnym środowisku istnieje kilkanaście gatunków.

Miłorząb japoński został odkryty w stanie naturalnym w Chinach, lecz dzięki jego szczególnym właściwościom zyskał ginkgo_bilobapopularność na całym świecie. Roślina w stanie niezmienionym utrzymała sie przy życiu przez 150 mln lat, w czasie istotnych zmian klimatycznych, co może świadczyć o jej niezwykłej odporności.

Była również zasadzana w ogrodach przyklasztornych i świątyniach i dzięki troskliwej opiece mnichów oraz z uwagi na unikalne właściwości zdrowotne, była traktowana jako drzewo święte.

Wśród składników aktywnych Ginkgo biloba można wyróżnić dwie grupy: flawonoidy i terpeny. Najważniejszymi składnikami wśród flawonoidów są kempferol i kwercytyna. Natomiast w grupie terpenów istotne są ginkgolidy oraz bilobalidy.

Ginkgolidy oraz bilobalidy obecne są jedynie w Ginkgo biloba.
Flawonoidy obecne w Ginkgo biloba mogą przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, właściwego przepływu krwi oraz do odpowiedniej podaży tlenu i składników odżywczych do komórek. Z tego powodu stosowanie tej rośliny zaleca się przede wszystkim osobom w starszym wieku (wspomaga prawidłowe funkcje mózgu) przepracowanym oraz narzekającym na zimne kończyny.

Ponadto Ginkgo biloba to wspaniały antyoksydant, którego składniki aktywne mogą chronić komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.

 

Składnik aktywny/1tabletka Ginkgo Biloba zawiera:
Ekstrat z liści Ginkgo biloba (std. 24% flawonoglikozydów, 6% terpenów) 90mg

Sposób użycia:
1 tabl. dziennie po posiłku

 

Uwaga!
* Przyjmowanie miłorzębu japońskiego nie jest zalecane w przypadku kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób przyjmujących antykoagulanty oraz przed zabiegiem operacyjnym, ponieważ mogą one wydłużyć czas krzepnięcia krwi
* osoby cierpiące na cukrzycę przed zastosowaniem preparatu powinny zasięgnąć porady lekarskiej
/źródło Katalog produktów Calivita/