Iron Plus /suplement diety/ – żelazo i witamina C

 

Jedna tabletka Iron Plus dostarcza tyle żelaza, co 110 g wątroby wołowej lub 1 kg chudej piersi z kurczaka gta vice city apk!
Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach – mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia ipad firmware. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań.
Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5 gramów 티플 모바일 다운로드. Największe jego ilości znajdują się we krwi, a ściślej w hemoglobinie – barwniku krwinek czerwonych. Przenosi ona tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu tadpole feed. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów.

Żelazo pełni też inne funkcje w organizmie, m game maker 다운로드. in. wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego, uczestniczy  w procesie wytwarzania energii, wpływa na prawidłowe funkcje poznawcze, zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia High-quality downloads. Jest także niezbędne w procesie podziału komórek. Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces, podczas którego składniki mineralne stają się łatwiej przyswajane i wykorzystywane przez organizm Free on YouTube. Iron Plus dodatkowo w swoim składzie zawiera witaminę C, która zwiększa przyswajanie żelaza, wzmacnia jego działanie oraz bioflawonoidy z cytrusów movie laptop subtitles.

Opakowanie zawiera 100 tabletek
Dawkowanie:
1 tabletka dziennie po posiłku.

Składniki aktywne/1 tabl.:
30mg- Witamina C
14mg- Żelazo
10mg- Bioflawonoidy z cytrusów

 

Uwagi 오렌지 sql 다운로드!
W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka 숫자 폰트 다운로드. Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Produkt nie powinien być stosowany przez osoby z hemochromatozą.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

/źródło:calivita.com.pl/

 

zelazoŻelazo(Fe) – pierwiastek życia