Jod (J) – pierwiastek życia

 

jodJod jest pierwiastkiem chemicznym występuje w skorupie Ziemi w postaci izotopu (jod – 127) Scare mp3 download. Spośród 21 izotopów jodu, największe zastosowanie w diagnostyce i terapii ma jod -131, który emituje cząstki beta minus oraz promienie gamma. W tym artykule przedstawiam rolę i znaczenie jodu w ustroju ludzkim 캐슬 크래셔 한글 다운로드.
Istnieje ścisły związek między występowaniem jodu w organizmie ludzkim, a jego siłą obronną i możliwością przeciwstawienia się chorobom Skype Messenger. Ale największe znaczenie ma jod dla tarczycy, której jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Przez dwa płaty tarczycy znajdujące się z przodu szyi przepływa w ciągu 17 minut krew z całego organizmu 피쉬 아일랜드 다운로드. Słabsze zarazki, które wniknęły do ustroju (np. przez zranioną skórę, przez błonę śluzowa nosa, gardła lub przewód pokarmowy) przedostają się do krwioobiegu i są przenoszone do gruczołów tarczycy i tam zabijane przez jod, natomiast silniejsze są osłabiane za każdym siedemnastominutowym obiegiem krwi, w końcu giną 아이피타임 다운로드.

Istnieje ścisły związek między siłami, jakimi dysponuje człowiek, a pobieraną przez niego optymalną ilością jodu. W przypadku wyczerpania należy przede wszystkim sprawdzić, czy gleba, z której pochodzi pożywienie nie jest uboga w jod, a także w kobalt, magnez i żelazo movie Earth.

Dodatkową właściwością jodu jest uspokojenie organizmu oraz uwolnienie go od napięcia nerwowego, które objawiają się wzmożoną pobudliwością, bezsennością i ciągłym niepokojem MacBook Java. inną funkcj jodu jest usprawnienie myślenia oraz zapobieganie nadmiernej otyłości, jod sprzyja bowiem spalaniu tkankowemu produktów spożywczych corpse bride 2005 다운로드. Nie spalone produkty spożywcze gromadzą się jako niepożądany tłuszcz, balast i toksyny.

Picie wody chlorowanej i spożywanie nadmiaru soli powoduje w tarczycy utratę jodu, który jest wypierany przez chlor Burnout Paradise download.

 

Niedobór jodu powoduje:
niespokojny sen, zmęczenie poranne, , przy przedłużającym się braku jodu pojawiają się wole  (przerost tarczycy niedoczynnej) następuje obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie tętna, zmniejszona aktywność fizyczna i psychiczna czasem otyłość 투빅 사랑하고 있습니다 다운로드. Niedobór jodu powoduje obniżenie odporności i częstsze pojawienie się chorób np. angina dlatego zaleca się wówczas wyjazd nad morze gdzie w powietrzu może znajdować się nawet 17 mikrogramów w 1 m (metr sześcienny).
W stanach nadczynności tarczycy następuje przyspieszone tętno, rozdrażnienie, nerwowość, stała utrata masy ciała, wytrzeszcz oczu.
Nadmiar jodu powoduje:
błona śluzowa nosa jest cały czas mokra, cieknie i człowiek ma wieczny katar.

 

algi2

Źródłem jodu są:
ryby morskie, żółtka jaj, banany, algi morskie, tran (omega3), rzodkiewka,  rzodkiew, marchew, pomidory, ziemniaki, kapusta, sałata, cebula, truskawki, poziomki, fasola, szpinak, rabarbar, szparagi, wątróbka.Najlepiej przyswajalny jod jest w produktach spożywczych, sól nieoczyszczona, sól morska.

( źródło: Apteka Natury –  Jadwiga Górnicka)

 

Suplementy diety CaliVita zawierające w swoim składzie jod:
Full Spectrum
Lion Kids Multivitamin + Vitamin D
Menopausal Formula
Power Mins
New Life
Super Mega 50
Senior Formula
Vital O
Vital A
Vital B
Vital AB
Ocean 21 (algi morskie)
Spirulina Max  (algi)
Spirulina Chlorella Plus  (algi)

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).