L-Lysine PLUS /suplement diety/

 

To połączenie aminokwasu-lizyny z witaminą C

Jedna tabletka L-Lysine PLUS dostarcza tyle lizyny, co pół piersi z kurczaka lub 4 porcje (700 g) kukurydzy!

W dorosłym organizmie białko stanowi około 20% masy ciała, z czego 46% można odnaleźć w mięśniach szkieletowych, 18% w skórze, 4% w tkance tłuszczowej, podczas gdy 10% znajduje się we krwi Download daily. Białka podlegają ciągłemu rozpadowi i odnowie. Proces ten uzależniony jest od podaży aminokwasów, ponieważ stanowią one podstawowy element budowy wszystkich białek. W ludzkim organizmie białka złożone są z 20 aminokwasów, lecz nie każde białko zawiera wszystkie aminokwasy. Dzięki ogromnej liczbie kombinacji i różnorodności masy cząsteczkowej może powstać wiele (1012) odmian białek, pełniących w ustroju różnorodne funkcje: niektóre uczestniczą w budowie tkanek (mięśni, kości, paznokci, włosów), inne regulują procesy metaboliczne, transportują substancje odżywcze (np Kilmihilmi script. hemoglobina), pełnią funkcje hormonów, czynników wzrostu. Mogą również odgrywać ważną rolę w obronie immunologicznej (immunoglobuliny).

 

Organizm nie potrafi syntetyzować 8 aminokwasów, dlatego muszą być one dostarczane z dietą. Nazywamy je aminokwasami egzogennymi lub niezbędnymi. Niektóre aminokwasy są wytwarzane w ustroju, ale w szczególnych warunkach, np. podczas szybkiego wzrostu lub choroby, ich synteza jest niewystarczająca 초등학교 지도서 pdf 다운로드. Nazwano je aminokwasami względnie egzogennymi lub warunkowo niezbędnymi.bialko

 

Lizyna należy do grupy aminokwasów niezbędnych. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa lysis, co oznacza „rozpuszczenie”. Poza udziałem w budowie białek, aminokwas ten pełni w organizmie wiele innych funkcji:
*wspomaga przyswajanie wapnia;
* jest niezbędny w tworzeniu kolagenu – głównego białka tkanki łącznej Flash Player 10.

W efekcie działa korzystnie we wszystkich miejscach, gdzie znajduje się kolagen, m.in. w skórze, ścięgnach, kościach, chrząstce i ścianach naczyń krwionośnych, zapewniając w ten sposób ich odpowiednią strukturę. Warto pamiętać, że L-lizyna jest również niezbędna w syntezie L-karnityny, substancji nieodzownej w metabolizmie tłuszczów, procesach produkcji energii oraz do prawidłowego funkcjonowania mięśni Download Akiem.

 

Podczas komponowania naszej codziennej diety, oprócz odpowiedniego spożycia aminokwasów, powinniśmy zwracać szczególną uwagę również na ich wzajemną równowagę. L-Lizyna w niektórych produktach spożywczych (kasza jęczmienna, płatki owsiane, ryż, pieczywo pszenne, chleb pszennorazowy, żytnio-razowy, orzechy włoskie) jest jednym z aminokwasów ograniczających, tzn 최신 가요 mp3 다운로드. występuje w najmniejszej ilości w stosunku do ilości potrzebnej do biosyntezy białka w organizmie. Jego odpowiednia podaż jest zatem istotna, ponieważ wyznacza on możliwość wykorzystania innych aminokwasów na cele budulcowe. Brak lub niska zawartość choćby jednego aminokwasu egzogennego uniemożliwia wykorzystanie pozostałych aminokwasów do syntezy białka.

 

Suplementację L-lizyną zaleca się osobom: na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, odchudzającej, niskobiałkowej, ciężko pracującym fizycznie, narażonym na stres, dbającym o swój wygląd 워드프레스 사용법 다운로드.

 

L-Lysine PLUS, najnowszy produkt CaliVita®, świetnie nadaje się do tych celów. Oprócz lizyny zawiera również witaminę C, która posiada właściwości antyoksydacyjne, wspiera układ odpornościowy. Chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Wpływa na syntezę kolagenu i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym i we wchłanianiu żelaza 다크 스카이 다운로드. Może stanowić wspaniałe uzupełnienie działania lizyny.

 

Składniki aktywne L-Lysine PLUS/1 kapsułka zawiera:

L-lizyna –  500 mg
Witamina C  – 60 mg

Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie z posiłkiem.

Opakowanie zawiera 60kaps.

UWAGA!
• Suplementy diety nie mogą zastąpić zrównoważonej, urozmaiconej diety ani zdrowego stylu życia Free Hangul 2014.
• Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
• Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
• Nie powinno stosować się lizyny wraz z argininą, ponieważ arginina może ograniczyć przyswajalność lizyny.
• Po okresie sześciu miesięcy ciągłej suplementacji L-lizyną należy zrobić przerwę, aby zachować równowagę aminokwasów w organizmie

 

źródło : CVI Europe/CVI Polska

 

PIŚMIENNICTWO:
1 쿨에디트 다운로드. Michael T. Murray N.D.: Encyclopedia of Nutritional Supplements, Prima Publishing, 1996.
2. Imre Rodler: Új tápanyagtáblázat, (New Nutrient Table); Medicina Publishing House, Budapest 2006.
3. Veronika Ádám: Orvosi biokémia (Medical Biochemistry); Medicina Publishing House Zrt. Budapest 2004.

Stosowanie lizyny z wit. C szczególnie pomocne jest u osób z opryszczką (Herpes) ponieważ lizyna w przeciwieństwie do argininy powoduje unieszkodliwianie wirusa opryszczki.
Jakie produkty zawierają argininę a jakie lizynę (czytaj) –
herpes-opryszczka

LIZYNA KONTRA OPRYSZCZKA (artykuł – czytaj)