Odkryj tajemnice mózgu!

 

Mózg to genialny narząd pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie 오프라인 지도 다운로드. Jest jak mini elektrownia – podczas codziennej aktywności generuje ok. 25 watów energii elektrycznej, czyli taką moc, która wystarczy do rozświetlenia żarówki jrebel 다운로드.

Mózg w 80% składa się z wody i stanowi 2% masy ciała człowieka. Zużywa aż 20% energii produkowanej przez organizm, a w ciągu zaledwie 1 sekundy dociera do niego około 100 megabajtów informacji 인디자인 2018 다운로드! Mózg kobiety jest mniejszy niż mężczyzny, co jednak w żaden sposób nie wpływa na sprawność jego funkcjonowania. Proces tworzenia nowych neuronów zachodzi przez całe życie człowieka, dlatego im bardziej ćwiczysz i stymulujesz swój mózg, tym sprawniej działa.

Czy wiesz, kto z nas ma większy mózg – mężczyzna czy kobieta? Której półkuli używasz podczas czytania tego artykułu? Ile informacji dociera do mózgu w ciągu 1 sekundy?
Poznaj tajniki funkcjonowania mózgu!

Półkule mózgu odpowiadają za konkretne funkcje i zdolności organizmu:

 

funkcje_mozguCzy wiesz, dlaczego dla mózgu zareagowanie śmiechem na żart nie jest zadaniem łatwym? Wymaga to bowiem uaktywnienia aż pięciu różnych jego obszarów!

Wspomóż więc swój mózg i cały układ nerwowy pakietem na pamięć i koncentrację:

Energy & Memory  

Zawarta w produkcie guarana wspomaga wydajność umysłową organizmu, dodaje energii, zwiększa czujność i zdolność koncentracji, a także redukuje zmęczenie.

Witamina C dba o utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Cynk, witamina E i selen to silne antyoksydanty biorące udział m.in. w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Omega 3 concentrate

To bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które nie tylko korzystnie wpływają na funkcje mózgu i wzroku, ale również dbają o mięsień sercowy, utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi i właściwego ciśnienia krwi.

Triple-Potency Lecithin

To duża dawka lecytyny sojowej, która jest fosfolipidem zawierającym cholinę odpowiadającą za przekazywanie impulsów nerwowych. Wspiera organizm podczas intensywnej pracy umysłowej.

Trenuj zatem swój umysł oraz dostarczaj mu niezbędnych składników odżywczych,  aby móc w pełni wykorzystywać jego potencjał!

Korzystnie na umysł i cały układ nerwowy wpływają także takie składniki aktywne, jak np. magnez, miłorząb japoński, witaminy z grupy B.

/źródło www.calivita.com.pl/