Potas (K) – pierwiastek życia

 

potasPotas to niezwykle aktywny pierwiastek o właściwościach zasadowych, aktywuje w organizmie ponad 40 reakcji enzymatycznych, a jego kation jest bardzo ważnym składnikiem płynów wewnątrz i pozakomórkowych 더로드 다운로드. Potas – wraz z sodem odgrywa decydującą rolę w przewodnictwie nerwowym, wpływa na aktywność mięśni, zwłaszcza mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesach regulacji równowagi kwasowo-zasadowej oraz ciśnienia osmotycznego, pobudza perystaltykę jelit, bierze udział w regulacji nadnerczy oraz odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu równowagi wodnej tkanek Download Comics Palace.

 

Dzienne zapotrzebowanie organizmu na potas wynosi 1-3 g.
Zdenerwowanie powoduje wzrost zapotrzebowania na potas na poziomie górnej granicy dawki dziennej 중앙일보 업소록 다운로드.

Objawy niedoboru potasu:
może wystąpić po zażyciu środków moczopędnych wywołuje uszkodzenie i osłabienie mięśnia sercowego oraz zaburzenia rytmu serca, obniżenie ciśnienia krwi, bolesne skurcze mięśni, osłabienie siły mięśni, paraliż jelit,

Objawy  nadmiaru potasu:
nadmiar potasu w surowicy krwi objawia się zmianami w funkcjonowaniu Ośrodkowego Układu Nerwowego, osłabieniem akcji serca (bradykardia czyli rzadkoskurcz będący zwolnieniem akcji serca poniżej 60 uderzeń na minutę – u sportowców może być zjawiskiem fizjologicznym), osłabienie tonów serca prowadzi do zapaści naczyń obwodowych a w końcu do zatrzymania akcji serca, ponadto stwierdza się zmiany psychiczne, drętwienie i mrowienie kończyn, ogólne osłabienie, 노바3 apk 다운로드. Wzrost poziomu potasu w surowicy krwi może być toksyczny co występuje najczęściej u osób z niewydolnością nerek, przy dużym odwodnieniu, któremu towarzyszy wysoki poziom potasu wewnątrzkomórkowego co ma miejsce w chorobie Addisona samsung files.

 

owoce suszone

Źródłem potasu w 100 gramach produktu są:
ziarna zbóż, jarzyny zielone,  morele suszone  (1666 mg),  figi suszone  (938 mg), ziemniaki (357 mg),  pomidory (282 mg), banany  (395 mg), awokado ( 600 mg), seler  (320 mg),  grejpfruty  (277 mg),  kiwi  (290 mg) Teamap 3.0.

(źródło Jedz dobrze.plApteka Natury –  Jadwiga Górnicka)

 

Suplementy diety CaliVita zawierające w swoim składzie potas:
Vital O 
Vital A 
Vital B 
Vital AB
Super Mega50

 

SÓD I POTAS

Równowaga pomiędzy sodem i potasem w organizmie jest kluczowa dla jego prawidłowego funkcjonowania 은별2010 다운로드.

Sód i potas regulują ciśnienie tętnicze krwi, biorą udział w kontroli bilansu płynów w organizmie i zapewniają dobre warunki dla pracy mięśni i układu nerwowego 유성의 록맨 다운로드.

Wysokie spożycie potasu wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego, co może być spowodowane zdolnością potasu do zwiększenia wydalania sodu przez nerki. W regulacji ciśnienia tętniczego krwi podstawowe znaczenie odgrywa zdolność nerek do wydalania lub zatrzymywania sodu 밴드 pc용 다운로드.

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn Download Advanced Strategy. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).