Evening Primrose Oil /suplement diety/ – olej z wiesiołka dla skóry

 

Kapsułki żelatynowe zawierające olej z wiesiołka dwuletniego, który jest najbogatszym naturalnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (witaminy F): cis-linolowego i gamma-linolenowego (GLA)

Preparat doskonale regeneruje skórę, dlatego można go również z powodzeniem stosować zewnętrznie.

1 kapsułka Evening Primrose Oil zawiera:
olej z wiesiołka dwuletniego – 500 mg
który zawiera:  kwas cis-linolowy –  365 mg ;  kwas gamma-linelonowy –  45 mg

Sposób użycia: profilaktycznie 3-6 kapsułek dziennie po posiłku.

Opakowanie zawiera 100 kaps.

Olej z wiesiołka dwuletniego pomaga utrzymać zdrową, elastyczną skórę, korzystnie wpływa na błony śluzowe oraz bierze udział w regulacji metabolizmu.

Wiesiołek to wieloletnia roślina pochodząca z Ameryki Północnej, osiągająca ok. 1-1,5 m wysokości, słynie ze swych pięknych żółtych kwiatów, które kwitną tylko przez jedną noc.
Olej z wiesiołka zawiera dwa wiesiolekważne, nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas gamma-linolenowy oraz kwas cis-linolowy, które znane są ze swoich licznych, korzystnych właściwości. Kwas cis-linolowy pozytywnie wpływa na całkowity poziom cholesterolu we krwi oraz stężenie trójglicerydów, wspierając w ten sposób właściwe funkcjonowanie układu sercowo naczyniowego. Piękna skóra oraz ładny, zdrowy wygląd to nie tylko kwestia estetyki.
Kwas gammalinolenowy korzystnie wpływa na strukturę nabłonka oraz tkanki łącznej, wspierając w ten sposób utrzymanie młodej i zdrowej skóry.
Zauważono, że olej z wiesiołka działa pozytywnie również w innych „obszarach”: może być pomocny w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów, poprzedzających menstruację (tzw. zespół napięcia przedmiesiączkowego). Wspomaga również prawidłowe funkcjonowanie stawów. Zawarta w oleju witamina E przeciwdziała procesom utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kwas gamma-linolenowy oraz kwas cis-linolowy wzajemnie uzupełniają swoje działanie w organizmie.

Organizm nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Natomiast kwas gamma-linolenowy w obecności specjalnego enzymu, powstaje w organizmie z kwasu linolowego.
Współczesny styl życia i nawyki żywieniowe nie sprzyjają produkcji GLA.
Dieta z przewagą tłuszczów zwierzęcych, stres, palenie papierosów, alkohol, nadmierna ekspozycja na promienie UV (słońce, solaria), wzrost substancji toksycznych, procesy starzenia i niektóre choroby blokują działanie enzymu odpowiedzialnego za produkcję GLA.
Olej z wiesiołka dwuletniego to jedyny olej, który zawiera 9%GLA i aż73% kwasu cis- linolowego, dlatego wiesiołka można uznać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych).
Kwas cis-linolowy pozytywnie wpływa na całkowity poziom cholesterolu we krwi oraz stężenie trójglicerydów, wspierając w ten sposób właściwe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

UWAGA!
• Nienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo wrażliwe na niszczące działanie wolnych rodników. Z tego powodu osoby, spożywające olej z wiesiołka w dużych ilościach, powinny także przyjmować suplementy diety, zawierające antyoksydanty.
• Pacjenci cierpiący na padaczkę przed zastosowaniem preparatu powinni zasięgnąć porady lekarskiej.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci

/źródło calivita.com.pl/

 

Olej z wiesiołka dla niejkobieta

  • Łagodzi nieprzyjemne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
  • Piękna skóra oraz ładny, zdrowy wygląd to nie tylko kwestia estetyki. Kwas gamma-linolenowy korzystnie wpływa na strukturę nabłonka oraz tkanki łącznej, wspierając w ten sposób utrzymanie zdrowej i młodej skóry. Pomocny w problemach skórnych.
  • Pozytywnie wspiera rozwój układu nerwowy niemowlęcia, dlatego mogą go przyjmować kobiety karmiące piersią
  • W wyniku np. korzystania z solarium lub promieni słonecznych czy palenia papierosów organizm nasz traci zdolność do produkcji GLA- olej z wiesiołka uzupełni te niedobory.
  • Zapobiega wypadaniu włosów wzmacnia cebulki włosowe, zmniejsza suchość skóry, łuszczenie(łupież)
  • Spowalnia proces starzenia się skóry- czyni ją miękką i jedwabiście gładką. Można go również stosować zewnętrznie- wyciskając zawartość kapsułki bezpośrednio na skórę lub dodając do porcji kremu.

 

facet    Olej z wiesiołka dla niego

  • Wzmacnia cebulki włosowe co jest istotne dla panów z problemem łysienia. Nadaje skórze i włosom zdrowy, młody wygląd.
  • Spowalnia proces starzenia się.
  • Pomocny w kuracji antyalkoholowej.
  • Wspiera „wewnętrzne” zdrowie, uczestniczy w pracy serca i stawów. Posiada właściwości antyoksydacyjne. Zawarta w oleju witamina E przeciwdziała procesom utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

 

 

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).