Oczyszczanie z pasożytów

ETAP WSTĘPNY

W przypadku pasożytów -robaki należy oprócz wprowadzenia głównego oczyszczania paraprotexem włączyć błonnik – Nopalin (sproszkowany kaktus opuncja) z dużą ilością płynów. Nopalin spowoduje łatwiejsze usuwanie kału na zewnątrz (jest on bardziej miękki), wraz z kałem usuwane są na zewnątrz cysty, jaja oraz dorosłe osobniki robaków, pozostawiając jelita w czystości.

Pasożyty produkują toksyny, które zatruwają organizm i są odpowiedzialne za liczne dolegliwości dlatego, wstępnie warto przed podaniem ParaProteX!!!, uruchomić podstawowe mechanizmy oczyszczania jelit i wątroby .

Jeśli jest znaczne obciążenie wątroby zwłaszcza u osób dorosłych oprócz Nopalin wprowadzamy Liver Aid .

W sytuacjach poważnego zatrucia organizmu robakami (lamblie, glisty itp.) zwłaszcza jeśLi sytuacja dotyczy dzieci najlepiej podawać OCEAN21 (algi), szczególnie produkt ten polecam dzieciom.
U osób z nadczynnością tarczycy wymiennie za Ocean można zastosować Liquid Chlorophyll (chlorofil z lucerny siewnej) lub Polinesian Noni (sok z owocu noni)

W łagodniejszych przypadkach jako etap wstępny trwający ok 1-2 tygodni zastosować AC Zymes (żywe kultury bakterii), Garlic Caps (czosnek z pietruszką), C-500 (C-1000) (naturalna witamina C)

Dopiero po wstępnym okresie należy rozpocząć wprowadzanie ParaProteX. To bardzo ważne, aby zminimalizować objawy oczyszczania i sprawnie usuwać toksyny powstałe w wyniku wybijania pasożytów z organizmu.
ETAP II (zasadniczy)

Po okresie wstępnym kuracja : ParaProteX!!! , AC Zymes, Nopalin

Jeśli są możliwości warto w trakcie kuracji podawać choćby jeden z produktów etapu wstępnego, wówczas łatwiej będą usuwane toksyny uwalniające się z komórek podczas ich oczyszczania, oraz obumarłe grzyby i bakterie.

PARAPROTEX

ParaProteX – silna kuracja oczyszczająca przed pasożytami podawana przez ok. 2 miesiące od najmniejszej dawki do maksymalnej.
Należy obliczyć maksymalną dawkę ParaProteX do jakiej powinniśmy dojść stopniowo.
Maksymalnie stosuj 1 tabletka na 10kg masy ciała dziennie, nie więcej jednak jak 9 tabl. dziennie.

AC-Zymes – dawka: 1 kapsułka na10kg masy ciała (np. dla dziecka o wadze 20kg podawać 2 x po 1 kapsułce dziennie przed przed posiłkiem).

DZIECI

Paraprotex
Dzieci od 1- 5 roku życia (okres przedszkolny), zaczynamy od 1/4 tabl. Paraprotexu pół godz. przed jedzeniem.
U dzieci powyżej 5 r.ż. i w wieku szkolnym kuracje rozpoczynamy od 1/2 tabl. ParaProteX.

U dzieci zwiększanie dawki o kolejną porcję 1/2 lub 1/4 tabl. w zależności od wieku, następuje dopiero po 7 dniach.
Dla przykładu po tygodniu, niemowlak powinien stosować 2 x po 1/4 tabl. dziennie. W kolejnym tygodniu znów zwiększamy dawkę o kolejne 1/4 tab., czyli podajmy 3 x dziennie po 1/4 tabl. ParaProteX.

np. dziecko o wadze ciała 20kg w wieku 3 lat , max dawka paraprotex to 2 tabl. dziennie. Zaczynamy od 1/4 tabl pół godz przed jedzeniem popijając obficie.

1-7 dzień 1/4 tabl. rano
8-14 dzień 1/4 tabl. rano, 1/4 tabl. wieczór
15-21 dzień 1/4 tabl. rano, 1/4 południe, 1/4 tabl. wieczór
22-28 dzień 1/2 tabl. rano, 1/4 południe, 1/4 tabl. wieczór
29-35dzień 1/2 tabl. rano, 1/4 południe, 1/2 tabl. wieczór
36-42dzień 1/2 tabl. rano, 1/2 południe, 1/2 tabl. wieczór
43-49dzień 3/4 tabl. rano, 1/2 południe, 1/2 tabl. wieczór
50 dzień i do końca drugiego miesiąca kuracji 3/4 tabl. rano, 1/2 południe, 3/4 tabl. wieczór

U dzieci powyżej 3 r.ż. jeśli dziecko dobrze znosi kurację można nieco przyspieszyć zwiększanie dawek paraprotexu co 5 dni., należy jednak obserwować organizm dziecka i jego samopoczucie.

Dawkę obliczyć analogicznie dla dzieci o większej masie ciała.

AC Zymes w zależności od wagi ciała dziecka (1 kapsułka na10kg masy ciała dziennie) , podajemy przed posiłkiem, ale ok pół godz. po paraprotex. Jeśli dziecko nie połknie kapsułki w całości należy ją otworzyć wysypać zawartość na łyżeczkę dolać przegotowanej schłodzonej wody i dać do wypicia, w takiej sytuacji należy zwiększyć ilość AC Zymes co najmniej o 1/2 dawki.

Nopalin – dawka: 1 tabletka na10kg masy ciała (np. dla dziecka o wadze 20kg podawać 2 x po 1 kapsułce dziennie ok. 1 godz po posiłku popić obficie).
Dawkę obliczyć analogicznie dla osób o większej masie ciała.

DOROŚLI

Paraprotex
U osób dorosłych rozpoczynamy od podawania 1 tabletki ParaProteX dziennie i zwiększamy stopniowo dawki o 1 tabl. co 3 -4 dni. Tabletki należy zażywać pół godz przed jedzeniem, obficie popijając.

Przykładowo dla osoby ważącej 60 kg., max dawka paraprotexu to 6 tabl. dziennie.

1-3 dzień 1 tabl.rano ( ok.pół godz przed jedzeniem)
4-6 dzień 1 tabl.rano, 1 tabl wieczór
7-9 dzień 1 tabl.rano,1tabl. południe, 1 tabl wieczór
10-12 dzień 2 tabl.rano,1tabl. południe, 1 tabl wieczór
13-15 dzień 2 tabl.rano,1tabl. południe, 2 tabl wieczór
16-19 dzień 2 tabl.rano,2 tabl. południe, 2 tabl wieczór
na tej dawce należy pozostać do końca drugiego miesiąca kuracji

Osoby o większej wadze zwiększają dawkę do właściwej dla siebie i na iej pozostają do końca drugiego miesiąca kuracji.

AC Zymes w zależności od wagi ciała przeliczać (1 kapsułka na10kg masy ciała dziennie) , podajemy przed posiłkiem, ale ok pół godz. po paraprotexe. Dla osoby o wadze ok.60kg 3x 2kaps. dziennie

Nopalin ok 1 godz po posiłku popić obficie (co najmniej szklanka) , podawać 3x 2tabl. , ale zacząć od 3x 1tabl. dziennie po ok. 5 dniach zwiększyć dawkę do 3x 2 tabl.dziennie.
Ocean 21 – odkwaszanie jelit, nerek, wątroby , neutralizacja toksycznych jadów pasożytów, grzybów i bakterii chorobotwórczych.
Podawać 20ml – 40ml rozpuszczone w 1 L czystej wody lub mineralnej i popijać cały dzień. Można też stosować kurację miarkami 1-2 x po 20ml. Dawkę można jeszcze zwiększać, średnio u osób dorosłych stosuje się 60ml dziennie

U dzieci przeliczamy dawkę dzienną 1ml. Oceanu21 na 1 kg wagi ciała, dawkę tą można zwiększyć dwukrotnie, ale stopniowo.

Ocean21 można rozcieńczać w małej ilości letniego płynu i podawać 2-3 razy dziennie lub określoną dobową dawkę wlać do butelki z wodą mineralną i taki napój wypić w ciągu całego dnia.

Podobnie jak wszystkie produkty CaliVita International możesz w bezpieczny sposób łączyć Ocean21 z innymi suplementami, lekami i żywnością.

Aby wzmocnić działanie paraprotexu można włączyć Garlic Caps, a szczególnie pamiętać o nim podczas miesięcznej przerwy w zażywaniu ParaProteXu.

ETAP III

Po 2 miesięcznej kuracji paraprotexem , należy zrobić miesięczną przerwę w jego zażywaniu.Podczas przerwy koniecznie zażywaj AC Zymes, wit.C-500 (C-1000) , Garlic Caps, inne suplementy według potrzeb z etapu wstępnego.

ETAP IV

Powrót do ParaProteXu , zaczynamy stosować od dawek max dla siebie. Jeśli nastąpiłoby gorsze samopoczucie należy zmniejszyć dawkę i na mniejszej pozostać do ustąpienia objawów. Wszystkie pozostałe produkty takie jak w etapie II zasadniczym, a wiec AC Zymes, wit.C-500 ,Nopalin stosować nadal.. W zależnosci od problemu chorobowego paraprotex zażywać miesiąc czasu, w przypadku długo trwających zakażeń długość kuracji przeciągnąć do 2 miesięcy.