Astma

 

/Rys. Warstwa śluzu na migawkach komórek nabłonka oddechowego w obrazie z mikroskopu skaningowego/
Astma to trudności z oddychaniem spowodowane niemożnością całkowitego wyrzucenia z płuc zalegającego powietrza. Gromadzenie się gęstego, lepkiego śluzu w płucach i zapychanie kanałów powietrznych, blokuje wypychanie powietrza na zewnątrz, ale nie jego dopływ.

 

Z dietetycznego punktu widzenia za przypadłość te odpowiedzialne są przede wszystkim mleko pasteryzowane i oczyszczona skrobia tworzące śluz i krochmal w organizmie.

 

Astma to wynik reakcji organizmu na alergeny najczęściej spowodowane rozwojem grzybów – pasożytów.
Bardzo ważnymi alergenami są zarodniki pleśni. Na przykład pleśnie Alternaria mogą być przyczyną astmy (w okresie jesiennym). Podobnie zarodniki Candida, Trichophyton, Aspergillus fumigatus- mogą spowodować wystąpienie ciężkiego napadu astmy.

 

Kiełkujące zarodniki w niszach naszego organizmu, przy sprzyjających okolicznościach tj. osłabiony organizm, zaburzone środowisko wewnętrzne stosowanymi lekami chemicznymi, antybiotykami, złym odżywienia, stresem itd…, wytwarzają tam grzybnię, która rozprzestrzenia się, niszcząc struktury anatomiczne i wywołuje stan zapalny spowodowany odpowiedzią układu immunologicznego na obecność grzyba.”

 

Dr Stewen M.Halla fragmenty z książki pt. „Noni przez Twoje ciało”
„… Jeżeli alergie i obrzęki są związane z astmą, to Noni pomaga na obydwa schorzenia. W mojej praktyce miałem wiele dzieci i dorosłych z astmą, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali używania inhalatorów. Noni pomaga „przepędzić” infekcje bronchitowe i zaobserwowałem zmniejszoną ilość wydzielin śluzowych u dzieci. Rozmawiałem z wieloma pacjentami którzy chorowali na chroniczny bronchit i zaczęli zażywać Noni, które spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na tlen…

W naturalnym soku z Noni (niepasteryzowanym) – POLINESIAN NONI – jest wiele składników działających przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, oczyszczająco, rozkurczowo oraz leczniczo. Miedzy innymi należą do nich fitocydy, skopoletyna, prokseronina, damnacanthal, wytwarzany w organizmie pod wpływem odpowiednich składników Noni – tlenek azotu oraz serotonina/melatonina. Dla przykładu Noni pobudza biosyntezę lenku azotu w organizmie, który jest odpowiedzialny za rozluźnienie mięśni gładkich ciał jamistych, co dobrze wspomaga profilaktykę i leczenie choroby astmy.