Choroby oczu zaćma ( katarakta), jaskra, bielmo, „mętne widzenie”, wtręty ciała szklistego

Zaćma

Zaćma, znana też jako katarakta polega na prowadzącym do zaburzeń w ostrości widzenia zmętnieniu soczewki. Jest to jedna z najczęstszych chorób oczu. Wśród wielu typów zaćmy najbardziej rozpowszechnioną jest odmiana „starcza” czyli związana z wiekiem.
Zaćma związana z wiekiem jest konsekwencją zamian zachodzących w organizmie. Wraz z upływem lat zmianie ulega równowaga biochemiczna i osmotyczna konieczna do zachowania przejrzystości soczewki MyCloud. Ponieważ w zewnętrznych warstwach soczewki zwiększa się nawodnienie tracą one przejrzystość, co niekorzystnie wpływa na ostrość widzenia.

Zaćma o charakterze w wtórnym występuje często jako powikłanie po zapaleniu błony naczyniowej. Znane są też przypadki zaćmy pourazowej powstałej w wyniku uszkodzenia oka ciałami obcymi, silnego promieniowania, porażenia prądem.

Czynnikami sprzyjającemu wystąpieniu zaćmy wtórnej mogą być choroby takie jak:
– cukrzyca
– tężyczka
– choroby oka
Pojawienie się zaćmy może być tez związane z przyjmowanymi lekami, np. sterydami
Nie leczenie zaćmy może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Objawy

W przypadku zaćmy związanej z wiekiem najczęstszymi zwiastunami choroby są:
– zamglone widzenie
– problemy z widzeniem w jasnym świetle
– szybkie męczenie się oczu
– zniekształcone widzenie przedmiotów

Proponuję Suplementy diety:

LUTEIN PLUS
Wit E
Beta Carotene
Protect 4 Life (miłorząb japoński)
wit C-1000 Plus

Jaskra

Jaskra to schorzenie oczu, które doprowadza do trwałego uszkodzenia nerwu wzrokowego 앱 누적 다운로드. Przyczyną owej choroby jest wzrost ciśnienia śródgałkowego, na co składa się szereg czynników.
Przyczyny zaniku nerwu wzrokowego
Pierwsza z nich polega, na podwyższeniu ciśnienia śródgałkowego. Powodowane jest to działaniem cieczy wodnistej, która nie mogąc opuścić gałki ocznej gromadzi się w oku, co z kolei wywołuje wzrost ciśnienia wewnątrz oka. Ucisk, jaki wywiera ono na nerwy wzrokowe w konsekwencji powoduje ich obumieranie i utratę wzroku.
Zwężone naczynia krwionośne w obrębie gałki ocznej, które dostarczają krew do nerwów wzrokowych old school musical 다운로드. Jeśli przez te naczynia nie zostanie dostarczona odpowiednia ilość krwi a wraz z nią produkty odżywcze, tlen dochodzi wówczas do obumierania nerwu wzrokowego, co w efekcie również prowadzi do ślepoty.
Profilaktyka

Jedynym sposobem uniknięcia jaskry są regularne badania u okulisty. Tylko lekarz jest w stanie wykryć schorzenie i zastosować odpowiednie leczenie. Po ukończeniu 30 roku życia zaleca się poddawanie profilaktycznym badaniom co 2 lata, zaś po 40 roku życia co rok ms 오피스 다운로드. Kolejnym krokiem obniżającym ryzyko choroby jest dbanie o niski poziom cholesterolu, zbyt wysoki poziom ogólny cholesterolu sprzyja rozwojowi choroby gdyż blaszki cholesterolowe osadzają się w naczyniach krwionośnych, co z kolei powoduje wzrost ciśnienia.

Proponuję Suplementy diety:
wit C-1000 Plus
Omega 3
Triple Potency Lecithin
Wit E
dieta bogata w błonnik, dużo warzyw owoców, ryb

Bielmo

Bielmo rogówki, rozległe zbliznowacenie rogówki w następstwie spraw zapalnych lub urazowych, owrzodzeniach prowadzące do zmętnienia i nieodwracalnego zaburzenia widzenia, często ze znacznym zniekształceniem rogówki.

Proponuję Suplementy diety:
LUTEIN PLUS
wit C-1000 Plus
Polinesian Noni (liofilizowany sok z noni)
Garlic Caps (czosnek z pietruszką)

Bielmo umiejscowione w rogówce centralnie powoduje utratę wzroku 지오메트리대쉬 2.0 다운로드.

Wtręty ciała szklistego

„Jestem okularnicą. Zaczęło się od wady -1,5 dioptrii w siódmej klasie szkoły podstawowej. Z czasem doszłam do -11,0 dioptrii. Miałam do wyboru: mocniejsze, grubsze i cięższe szkła albo ćwiczenia wzroku według autorskiego programu Litwinowa. Wybrałam ćwiczenia. Wada zmniejszyła się do -5,5 dioptrii, ale ciągle miałam problemy z tzw. wtrętami ciała szklistego. Są to początkowo latające przed oczyma czarne nitki, pajączki, które zbijają się później w grudki utrudniające czytanie, a nawet normalne widzenie 영화 주전장 다운로드.

Jakiś czas temu, na spotkanie dla mojej grupy w Krakowie, przyjechali wspaniali wykładowcy z Łodzi: dr Krystyna Cybart i dr Adam Cybart. Pani doktor mówiła o podobnych problemach z oczami, których doświadczyła osobiście – i które skończyły się po zażywaniu luteiny. Oczywiście od razu na drugi dzień zakupiłam preparat Lutein i zaczęłam zażywać regularnie jedną kapsułkę dziennie. Nie myślałam, że poprawa mojego wzroku może być tak szybka, tym bardziej mnie więc zaskoczyła, ale i ucieszyła. Poleciłam więc luteinę mojej niemal niewidomej przyjaciółce external images. Cierpi ona na zespół okulistyczno -neurologiczny Stargarta (nie przeszkadza jej to w byciu dystrybutorem CF!). Widziała jedynie szare kolory z poświatą. Ale już po zażyciu półtora opakowania preparatu Lutein zaczęła widzieć żywe kolory. Również polepszyło się jej widzenie o zmierzchu i akomodacja oczu.

Przegląd literatury na temat suplementów żywieniowych wspomagających jakość widzenia przynosi interesujące wiadomości. Co roku odkrywa się w przyrodzie coraz więcej substancji o właściwościach przeciwutleniających 미스터션샤인 4회 다운로드. Są to tzw. „żywe pokarmy” – związki fitochemiczne. Należą do nich również luteina i zeaksantyna, zaliczane do rodziny karotenoidów. Są to również podstawowe barwniki znajdujące się w centralnej części siatkówki, które pomagają w filtracji szkodliwego dla oczu światła. LUTEINA działa w oku jak żółty filtr świetlny. Jej mikroskopijne ilości gromadzą się w części środkowej oka w tzw. plamce żółtej i w soczewce. Zmiany chorobowe w obrębie żółtej plamki mogą prowadzić do postępującej utraty centralnego widzenia kolorów, do pogłębiających się problemów z czytaniem oraz rozpoznawaniem twarzy 넷마블 바카라 다운로드. Badania wykazały, że dzienna dawka luteiny – w ilości 6 mg może zredukować występowanie uszkodzeń siatkówki aż o około 43%. Jako bardzo silny antyoksydant, luteina chroni też siatkówkę przed działaniem wolnych rodników. Musimy pamiętać, że substancji tej nie potrafimy sami wyprodukować, dlatego tak ważne jest dostarczanie jej w diecie.

Naturalnym źródłem luteiny jest szpinak, sałata, pietruszka, brokuły, seler i kapusta włoska. Jeżeli spożycie tych produktów jest niedostateczne, to koniecznie powinniśmy naszą dietę suplementować luteiną. Szczególnie powinny o to zadbać osoby, u których występuje zwiększone ryzyko degeneracji plamki żółtej, czyli: palacze, kobiety po menopauzie oraz ludzie z jasnym kolorem oczu i ci, którzy narażeni są na długotrwałe działanie promieni słonecznych i UV Rix Modern Tulsa Download.

Według starożytnej medycyny chińskiej, kondycja oczu jest ściśle związana z funkcjonowaniem niektórych narządów wewnętrznych, m.in. wątroby. Taoistyczne ćwiczenia oczu nie tylko je wzmacniają, ale też zapobiegają schorzeniom takim jak zaćma, astygmatyzm, krótkowzroczność, jaskra, a nawet mogą pomóc przy problemach z wątrobą. Nasuwa się więc wniosek – preparat Liver Aid, wspomagający wątrobę, może być pomocny przy problemach z oczami, których funkcjonowanie wiąże się tak ściśle właśnie ze stanem wątroby. Natomiast wtręty ciała szklistego oka związane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego. W tym przypadku dobrze wspomóc się czosnkiem z pietruszką (Garlic Caps). Najbardziej jednak niszczący wpływ na nasze oczy ma wszechobecny stres. Niech więc w naszym domu zawsze będą składniki mineralne (Power Mins) oraz witaminy z grupy B (Stress Management B-Complex.)

Tak więc „okularniku” – używaj swojej siły i wiedzy. Czas najwyższy, abyś zaczął to robić. Nie musisz nosić coraz mocniejszych szkieł. Suplementuj dietę luteiną, oczyść swoją wątrobę i nerki, ćwicz, a szybko dostrzeżesz pozytywne rezultaty.”

/mgr biologii Liliana Jacek CaliNews styczeń/luty 2001r./