Miażdżyca

 

Kiedy cholesterol i lipidy osiądą w takim uszkodzonym miejscu rozpoczyna się proces narastania złogów minerałów, zwłaszcza wapnia 인터넷 익스플로러 8 무료 다운로드.
Powstała narośl nazywa się blaszką miażdżycową. Autorem tego określenia jest już od osiemnastego wieku Albert von Haller, którego zainspirował obraz uwapnionych grubych blaszek widocznych w tętnicach zmarłych 저글링 블러드 다운로드. Blaszki te przypominają bowiem chrząstkę lub kość, a nóż sekcyjny ześlizguje się z nich, nie mogąc niekiedy ich rozciąć.
Wskutek osadzania się blaszki miażdżycowej naczynia krwionośne ulegają zwężeniu i krew ma coraz większe trudności w przepływie mobile Chrome videos.

Serce, które tłoczy krew jak pompa, przyśpiesza pracę i krew płynie szybciej. W jednostce czasu jest jej w każdym odżywianym organie ciała tyle ile trzeba. Przyśpieszenia oznacza jednak nadmierny wysiłek dla samego serca. Jego mięsień rozrasta się, aby sprostać zadaniu i domaga się zwiększonej porcji utlenionej, odżywczej krwi. Tymczasem zwężone blaszką miażdżycową tętnice wieńcowe, które bezpośrednio zaopatrują serce w tlen i substancje energetyczne są zbyt wąskie, aby rozrośnięty mięsień serca mógł się samozaopatrzyć.

 

Każda osoba zagrożona tym problemem zdrowotnym powinna ze sobą nosić to niewielkie (60 ml) opakowanie, które stosowane 3 x dziennie po 20 kropli wystarcza na 40 dni kuracji.
Powstałe niedotlenienie mięśnia sercowego wywołuje bóle wysiłkowe zwane wieńcowymi lub dławicowymi (tzw. dusznicę bolesną) – gdyż nawet dość krótki, lecz intensywny wysiłek fizyczny, taki, jak np. bieg do odjeżdżającego autobusu zwiększa gwałtownie zapotrzebowanie na tlen i może spowodować niedotlenienie mięśnia sercowego.

cholesterol_przekrojW zaawansowanej miażdżycy blaszka miażdżycowa może zajmować ponad połowę światła naczynia, a od strumienia krwi oddziela ją tylko cienka błonka.
Gdy pod wpływem podwyższonego ciśnienia krwi lub innych czynników błonka pęknie, szybko sklejające się płytki krwi tworzą w tym miejscu skrzep korek, który w tętnicy wieńcowej staje się przyczyną zawału, zaś w mózgowej – udaru – najwyższego zagrożenia dla życia.
Uszkodzenie śródbłonka tętnic zmniejsza wydzielanie prostacykliny zapobiegającej sklejaniu się płytek krwi, nie zmieniając przy tym ilości tromboksanu, który to sklejanie ułatwia. W sumie wzrasta krzepliwości krwi, co ułatwia płytkom krwi przyleganie (adhezję) do ścianek tętnicy. Te, które się osadziły na gładkich ścian naczynia zapoczątkowały miażdżycę, gdyż stały się „lepkim portem” ułatwiającym przyleganie cholesterolowi krążącemu we krwi. Im więcej cholesterolu jest we krwi, tym więcej go się osadzi.

 

 

 

Składniki aktywne zawarte w suplementach diety Calivita mogą wspierać prawidłowe funkcje układu krążenia

Garlic caps 100kaps.  (czosnek z pietruszką)
Triple Potency Lecithin  (lecytyna)
Omega 3 (Nienasycone Kwasy Tłuszczowe)
L-Lysine Plus  (lizyna i wit C)
Super Coenzym Q10 Plus  (koenzym Q10)
Sublingual CoQ10  (koenzym Q10)
Cholestone  (olej lniany, czosnek, wit C, wit E, lecytyna, pektyny z jabłek)
Nopalin(sproszkowany kaktus – błonnik)
Polinesian Noni  (sok z owocu Noni)

 

Czosnek   sprzyja zwiększeniu frakcji „dobrego” cholesterolu HDL w stosunku do „złego” LDL, zapobiegając osadzaniu się oxycholesterolu na wewnętrznych ścianach naczyń krwionośnych, zapobiegając w ten sposób miażdżycy.

Olej lniany, czosnek, wit C, wit E, lecytyna, pektyny z jabłek – dostarczą organizmowi odpowiednią ilość antyutleniaczy zabezpieczając tkankę tłuszczową przed utlenianiem i odkładaniem jej w postaci blaszek miażdżycowych

Lecytyna dzięki właściwościom emulgującym obniży poziom cholesterolu i będzie oczyszczać ścianki naczyń  krwionośnych z  istniejących już blaszek miażdżycowych powodując rozbicie ich  na drobinki, które są łatwiejsze do usunięcia, natomiast błonnikNopalin pomoże  usunąć je z organizmu na zewnątrz. W początkowej fazie zażywania tych preparatów może dojść do zwiększenia poziomu cholesterolu we krwi jest to efekt   uwalnianie  go z rozpuszczanych blaszek miażdżycowych, konieczne jest więc zażywanie błonnika np. Nopalin, który usunie go z organizmu na zewnątrz.

Suplement diety – Stabilizowany tlen OxyMax przedostaje się niemal w natychmiastowy sposób, w ciągu kilkudziesięciu sekund  do serca i kory mózgowej płynami ustrojowymi (również poza układem krwionośnym). Tlen OXYMAX jest w formie uwodnionej – płynnej.

Uwaga: Podane suplementy są jedynie sugestią i nie mogą zastąpić porady lekarskiej. Pamiętaj w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.


Strony:Wstecz 1 2