Jak bezpiecznie szczepić dzieci?

 

1. Stosować szczepionki nie zawierające thimerosalu – należy dopytywać i żądać!

2. Unikać szczepionek skojarzonych (zawierają więcej środków konserwujących z rtęcią lub innymi metalami ciężkimi) – podawać pojedyncze szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce, w osobnych zastrzykach w różnych dniach Freedom Wing download. Można np. podać szczepionkę przeciwko odrze w wieku 15 miesięcy, przeciwko różyczce w 27 miesiącu, przeciwko śwince w 39 miesiącu.

3. Robić jak najdłuższe przerwy pomiędzy szczepieniami – 6 miesięcy pomiędzy żywymi szczepionkami (odra, świnka, różyczka) to czas idealny, ale 3 miesiące są okresem rozsądnym Sung-Raising Bug Edition.

4. Używać fiolek zawierających pojedynczą dawkę – zawierają znacznie mniej środków konserwujących

5 song. Nie szczepić dziecka chorego lub w okresie rekonwalescencji.

6. Zapewnić zalecaną dzienną dawkę witaminy A przez 3 dni przed i w dzień podania zastrzyku 당년정 다운로드. Niemowlętom podawać witaminę C po 150mg 2 razy dziennie, a małym dzieciom po 300mg 2 razy dziennie przez 3 dni przed i w dzień podania zastrzyku os x 10 9.

7. Dostosować kolejność szczepień do potrzeb dziecka – np. zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B następuje poprzez aktywność seksualną, nadużywanie narkotyków albo poprzez zakażenie od matki przy porodzie 프리마베라 p6 다운로드. Jeśli matka nie należy do grupy podwyższonego ryzyka, nie ma potrzeby szczepienia dziecka (można opóźnić to szczepienie nawet do 12 roku życia dziecka) 취중고백 mp3 다운로드.

8. Jeśli to możliwe wykonać badanie wskaźników immunologicznych przed powtórzeniem dawek – obecnie są to dość drogie testy krwi Yiyerin. Wiele dzieci uodparnia się po pierwszej dawce i nie wymaga dawek przypominających.

9. Nie szczepić powtórnie, gdy wystąpiła negatywna reakcja na konkretną szczepionkę http 다운로드.

10. Nie szczepić noworodków.

W Polsce niestety bardzo trudno znaleźć pojedyncze szczepionki, warto więc pomyśleć o sprowadzeniu ich z zagranicy free sample video. Jeżeli nie możemy tego zrobić, spróbujmy odwlec te szczepienia. Może się to okazać trudne, gdyż w Polsce jest obowiązek wykonywania szczepień – rodzice straszeni są wysokimi mandatami i sprawą w prokuraturze. Najlepiej poproś swojego lekarza pediatrę o napisanie odroczenia.

Ponadto, aby uniknąć zatrucia rtęcią, należy pamiętać, że rtęć przenika z organizmu matki do płodu, a także znajduje się w jej mleku. Dlatego odradza się wszelkie szczepienia w czasie ciąży (np. przeciwko grypie), a także zaleca usunięcie wszystkich metalowych plomb.

 

Porady dotyczące szczepień pochodzą z publikacji: dr med. Bryan Jepson „Zrozumieć Autyzm – Podstawy fizjologiczne i biomedyczne opcje terapii zaburzeń autystycznego spektrum” (Dziecięce Centrum Biomedyczne stanu Utah, 2003).
opracowanie Magdalena Prus