vein protex

Vein Protex /suplement diety/ – dla bolących, „ciężkich nóg”

 

Produkt sprowadzany z Rotterdamu dostępny tylko dla klubowiczów CaliVita z aktywnym numerem klubowym.

 

Ciągłe przebywanie w pozycji stojącej bądź siedzącej może powodować uczucie „ciężkich nóg”, czy też opuchnięcia kończyn. Na takie dolegliwości skarżą się często osoby prowadzące siedzący tryb życia lub pracujące w pozycji stojącej (nauczyciele, fryzjerzy, pracownicy biurowi, dentyści itp.).

Nie jesteśmy nawet w stanie wyobrazić sobie, jak ciężką pracę każdego dnia wykonują nasze żyły. Pompują krew ku górze, w kierunku serca, wbrew prawu grawitacji. Dzienna ilość pompowanej krwi może osiągnąć nawet 7000 litrów.

Funkcjonowanie organizmu, naszych żył odbywa się wbrew prawom grawitacji, np. podczas przepływu krwi z naczyń krwionośnych do serca. Żyły zaopatrzone są w małe zastawki, które zapobiegają cofaniu się krwi i uniemożliwiają jej gromadzenie w kończynach. Zależy to w dużej mierze od serca – pełniącego funkcję pompy ssąco-tłoczącej. Zastawki otwierają się i zamykają wraz z każdym skurczem mięśnia sercowego. Jeśli z pewnych powodów działanie tego mechanizmu zostanie zaburzone, wówczas krew może gromadzić się w kończynach, wywołując obrzęki stop, czucie ciepła i rozpierania. Nie jest to tylko problem estetyczny. Długo nie leczone objawy mogą prowadzić do poważnych chorób żył.

 

Na takie dolegliwości skarżą się nie tylko osoby, które długo przebywają w pozycji stojącej, ale także te, prowadzące siedzący tryb nogiżycia. W tym ostatnim przypadku zgięcie kolan zaburza swobodny przepływ krwi przez żyły. Ponadto są one uciskane przez powierzchnię siedziska. Z powyższych względów osoby pracujące w pozycji stojącej lub siedzącej (pracownicy biurowi, fryzjerzy, nauczyciele, lekarze, dentyści) poniekąd skazały swoje żyły na dyskomfort. Istnieje wiele czynników, negatywnie wpływających na zdrowie naszych żył. Są to m.in. otyłość (pompowana krew napotyka na większy opór), siedzący tryb życia (prawidłowy przepływ krwi jest wspierany przez wiele przyległych mięśni), wiek, czynniki hormonalne.

Możemy zadbać o zdrowie naszych kończyn poprzez regularną aktywność fizyczną, dobór właściwego obuwia, stosując prysznic na przemian z zimnej i ciepłej wody, masaże oraz unoszenie kończyn. Musimy również zatroszczyć się o „wewnętrzne dokarmianie” naszych żył.

 

Starannie dobrane składniki VeinProteX doskonale wspomagają prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Głównym składnikiem produktu jest pochodzący z pestek winogron kompleks oligomerycznych proantocyjanidów (OPC), o właściwościach antyoksydacyjnych oraz wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia.

OPC łatwo dociera do obszarów charakteryzujących się wysoką zawartością glikozaminoglikanów, np. do ścian naczyń włosowatych. Dzięki temu OPC zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i wspomaga stabilność kapilar. Posiada również silne właściwości antyoksydacyjne. Zawarta w produkcie witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, który zapewnia elastyczność ścian naczyń krwionośnych.

 MSM (metylosulfonylometan) znany z korzystnego wpływu na stawy, może również pozytywnie oddziaływać na stan naczyń krwionośnych.

MSM ogólnie wpływa:

  •  Na naprawę tkanki łącznej, blokuje niepożądane chemicznie lub fizycznie tworzenie się lub niszczenie kolagenu.  Dlatego też MSM poprawia giętkość tkanek w tym naczyń krwionośnych.
  •  Złagodzenie bólu. Wiele osób przyjmujących MSM zwracało uwagę na znaczne złagodzenie bólu. Może to być spowodowane pośrednio przez działanie przeciwzapalne siarki.
  •  Odtruwa i usuwa metale ciężkie. Siarka przyłącza się w organizmie do szkodliwych dla organizmu metali ciężkich jak ołów, rtęć czy kadm i przez to wspomaga ich usuwanie z organizmu na zewnątrz
  •  Zwalcza wolne rodniki

 

Kolejnym składnikiem VeinProteX jest hesperydyna, należąca do bioflawonoidów. Jest to rozpuszczalny w wodzie przeciwutleniacz. Wraz z witaminą C występuje w owocach i nasila jej aktywność w organizmie.
Bioflawonoidy wspomagają funkcjonowanie naczyń krwionośnych, wzmacniają kolagen, ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowej struktury naczyń krwionośnych. Ponadto mogą zmniejszać obrzęki nóg spowodowane zatrzymaniem płynów.

Hesperydyna, podobnie jak inne należące do tej grupy związki, jest bardziej skuteczna w połączeniu z witaminą C i innymi bioflawonoidami. Oprócz powyższych składników, produkt zawiera rośliny o cennych właściwościach – imbir i kurkum, które posiadają właściwości antyoksydacyjne oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

 

1 tabletka VeinProteX  zawiera:
250mg – Witaminy C
150mg – MSM (metylo-sulfonylo-metan)
100mg – OPC(z ekstraktu z nasion winogron)
66,6mg – Ginger ekstrakt (st. 40% gingerol)
50mg – Kurkuma (St. 95% kurkuminoidy)
15mg – Hesperydyna kompleks

 

Dawkowanie:
1-2 tabletki dziennie, przed posiłkami.

W opakowaniu znajduje się 60 tabl.
Pomyśl o zdrowiu swoich żył i wspomóż je produktem VeinProteX!

 

Uwaga!

1. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
2. Produkt nie może również zastąpić leczenia zalecanego przez lekarza.
3. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skorzystać z konsultacji lekarskiej.
4.W przypadku chorób żylnych zasięgnąć porady lekarza.
5. Najlepsze efekty uzyskuje się przy kuracji trwającej przynajmniej 3 miesiące
/źródło. www.calivita.com/
Możesz wzmocnić działanie VeinProtex stosując równocześnie QProtect  lub Ginkgo Biloba wraz z wit C-plus bioflawonoids oraz krem Vein Care