Vital A /suplement diety/ – zestaw dla grupy krwi „A”

 

Grupa krwi „A”

Grupa krwi „A” powstała ok. 15-25 tysięcy lat temu, gdy człowiek „przestawił się” na bardziej rolniczy tryb życia i sposób odżywiania. Organizmy tych osób otrzymują względnie duże ilości składników mineralnych i witamin. Jeśli jednak chcą wzmocnić swoją odporność i zachować prawidłowe funkcjonowanie organizmu, potrzebują przede wszystkim żelaza, witaminę B12, witaminę C, foliany, kwas pantotenowy, bioflawonoidy oraz witaminę E. Spożywanie zielonej herbaty, imbiru, głogu oraz natki pietruszki jest szczególnie korzystne dla tej grupy osób.
Powyższe składniki zostały uwzględnione w składzie produktu Vital A.

 

Głóg (łac.Crataegus oxycantha) glog
Głóg wykazuje wyjątkowo korzystne działanie, zwłaszcza u osób u których w poprzednich pokoleniach w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Wszystkie główne składniki głogu zwiększają elastyczność ścian naczyń krwionośnych, wzmacniają pracę mięśnia sercowego i jednocześnie obniżają ogólnoustrojowe ciśnienie krwi.

 

Bromelaina – enzym otrzymywany z soku ananasaananas
Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które często są wykorzystywane w leczeniu urazów. Bromelaina hamuje stan zapalny pobudzając wytwarzanie plazminy, naturalnego enzymu, który rozkłada fibrynogen – substancję odpowiedzialną za powstawanie miejscowych obrzęków. Zbyt wysoki poziom fibrynogenu może wpływać na tworzenie się skrzepów, które mogą doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. W ten sposób bromelaina może zapobiegać procesom zakrzepowym na co narażone są osoby z grupą krwi A. Z tego powodu Bromelaina jest włączona w skład Vital A i AB.

Ponadto bromelaina ułatwia trawienie białek oraz przyswajanie składników odżywczych z żywności i suplementów. W ten sposób wspomaga układ pokarmowy osób z grupą krwi A, których „słabym ogniwem” jest zbyt ubogie wydzielanie soków trawiennych.
Kwercetyna – zawarta w Vitalu A i AB
Blisko spokrewniona z rutyną i hsperydyną jest obecnie uważana za „gwiazdę” wśród bioflawonoidów.
Bioflawonoidy są szczególnie korzystnymi substancjami o silnych właściwościach przeciwutleniających.
Wydaje się również, że kwercetyna jest jedną z najsilniejszych substancji przeciwnowotworowych, odkrytych do tej pory. Jest kilkaset razy potężniejszym antyoksydantem niż witamina E. Z tego powodu wchodzi w skład preparatu Vital A i Vital B.

 

Borówka (łac. Vaccinum myrtillus) borowki
Była używana w Europie do leczenia kruchych naczyń krwionośnych. Stosowano ją, aby zapobiec udarom, zawałom serca i ślepocie. Zawiera niezbędne antyoksydanty, które hamują działanie wolnych rodników. Wzmacnia system immunologiczny i chroni organizm przed infekcjami różnych bakterii, grzybów i pierwotniaków.
Zawarte w borówkach związki polifenolowe -antycyjany i flawonoidy, posiadają silne właściwości lecznicze. Antycyjany są stosowane w przypadkach osłabienia naczyń włosowatych, ich nadmiernej kruchości, skłonności do mikropęknięć, siniaków i krwotoków. Przywracają im elastyczność. Stąd też mają korzystne działanie w chorobach naczyniowych, serca, żylaków i hemoroidów.

 

Zielona herbata (łac. Camellia sinensis)ziel_herbat
Zielona herbata jest silnym roślinnym antyoksydantem, który działa przeważnie w przewodzie pokarmowym, w pewnym stopniu dostarcza także ochrony przeciwnowotworowej.
Zielona herbata może również zapobiegać nieprawidłowym procesom krzepnięcia krwi, obniża wysokie ciśnienie tętnicze krwi i wysoki poziom LDL-cholesterolu, a podwyższa frakcję HDL-cholesterolu („dobrego cholesterolu”). Ze względu na predyspozycję osób z grupą krwi A na choroby nowotworowe i sercowo-naczyniowe zielona herbata stała się jednym z ważniejszych wyciągów roślinnych zawartych w Vitalu A.

 

Liść oregano (łac. Origanum Vulgare) oregano
Starożytni Grecy używali liści oregano, aby leczyć różne infekcje bakteryjne i wirusowe. Wśród licznych składników oregano wyróżnia się dwie substancje czynne – karwakrol i tymol – obie o silnych właściwościach antyseptycznych i przeciwzapalnych. Obecność oregano w Vitalu A jest ważna, aby wzmocnić system immunologiczny osób z grupą krwi A.

 

Imbir (łac. Zingiber officinale) imbir
Ponieważ osoby z grupą krwi A często cierpią z powodu zapalenia żołądka, które może być konsekwencją zmniejszonego wydzielania soków żołądkowych. Zawarty w preparacie Vital A imbir może spowodować zwiększone wydzielanie soków trawiennych, a co za tym idzie wspomóc układ pokarmowy w trawieniu, zwłaszcza białka zwierzęcego.

 

POZNAJ DIETĘ ZGODNĄ Z GRUPĄ KRWI „A” kropelka_a

 

Zestaw i proporcje witamin, minerałów oraz oraz roślin leczniczych specjalnie dobranych dla osób o określonej grupie krwi. (czytaj więcej)