Vital 0 /suplement diety/ – zestaw dla grupy krwi „0”

 

Grupa krwi „0”
W toku ewolucji najwcześniej wykształciła się grupa krwi „0”, która przystosowała się do spożywania mięsa. Osoby z tą grupą krwi otrzymują z dietą względnie duże ilości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, żelaza i witaminy C, jednak wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy z grupy B. Aby osoby te mogły cieszyć się zdrowiem, zaleca się im stosowanie wybranych składników roślinnych, np. jukkę, natkę pietruszki, kurkumę, korzeń chrzanu i wyciąg z korzenia lukrecji. 

Nadmierna ilość soku żołądkowego, wydzielanego szczególnie obficie u tej grupy krwi, sprawia, że znacznie częściej w porównaniu z pozostałymi grupami, stwierdza się u nich wrzody dwunastnicy.
Vital „0” składa się z 41 różnych składników aktywnych, oprócz witamin i minerałów zawiera wyciągi z roślin leczniczych:

 

Lukrecja (łac. Glycyrrhiza glabra)lukrecja1
Zadaniem substancji czynnych lukrecji jest ochrona błony śluzowej żołądka i dwunastnicy przed podrażniającym działaniem kwasu solnego i jednocześnie przyspieszenie regeneracji już uszkodzonych ścian.
Z ekstraktu lukrecji, znajdującego się w Vitalu O i B, usunięto glicyryzynę – związek o podobnym działaniu jak sterydy. Dzięki temu wyciąg z lukrecji nie wywołuje niepożądanych działań ubocznych. Lukrecja pozbawiona gliceryzyny zwiększa warstwę ochronną w żołądku i jelicie cienkim co może zapobiec przyszłym problemom osób z grupą krwi „0”.

 

Kelp norweski (łac. Fucus vesiculosus)kelp
Zaleca się, aby osoby z grupą krwi O systematycznie przyjmowały brunatnice zwane kelpem norweskim ze względu na obecność znacznych ilości fukozy. Cukier ten chroni błonę śluzową przed namnażaniem się patologicznej bakterii Helicobacter pyroli, która odgrywa zdecydowanie negatywną rolę w patogenezie choroby wrzodowej. Ponadto kelp jest źródłem chlorofilu, dużych ilości jodu oraz innych składników mineralnych, witamin, aminokwasów i silnych antyoksydantów.

 

Jukka (łac. Yucca glauca)yukka-fleurs
Szczególne miejsce w preparacie Vital O zajmuje jukka, która posiada silne działanie przeciwzapalne. Ponadto jukka wpływa oczyszczająco na jelito grube chroni organizm przed absorpcją związków toksycznych powstałych podczas przemiany materii z przewodu pokarmowego. W ten sposób można zapobiec m in. zmianom degeneracyjnym stawów.

 

Pietruszkapietruszka
To naturalny środek moczopędny, wiatropędny, przeciwrobaczy i przeciwzapalny. Jest często polecana w przypadku wola, otyłości, obrzęku, moczenia nocnego, retencji płynów, reumatyzmu, niestrawności czy zaburzeń menstruacji.

 

Ostryż długi (łac.Curcuma longa)kurkuma
Kurkumina- aktywny składnik kurkumy – jest silnym antyoksydantem, łagodzi dolegliwości związane ze zwyrodnieniowym zapaleniem stawów. Kurkuma od dawna stosowana jest przez medycynę ludową w chorobach wątroby, skutecznie łagodzi stany zapalne i usprawnia funkcje tego narządu.

 

Kompleks bioflawonoidów z cytrusów grapefruit1
Włączone do preparatu dla grupy krwi O wzmacniają odporność naczyń włosowatych i żylnych, zapobiegają krwotokom co u osób o tej grupie krwi, posiadającą zbyt rzadką krew jest niezmiernie istotne.

 

  POZNAJ DIETĘ ZGODNĄ Z GRUPĄ KRWI „0”    kropelka0

 

Zestaw i proporcje witamin, minerałów oraz oraz roślin leczniczych specjalnie dobranych dla osób o określonej grupie krwi. (czytaj więcej)