Wapń (Ca) – pierwiastek życia

 

wapnWapń wspomaga wchłanianie żelaza, łagodzi bezsenność , buduje silne kości i zęby oraz poprawia działanie systemu nerwowego.
Niedobór tego pierwiastka może u dzieci spowodować krzywicę ( głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków bóle wzrostowe kości Download alone. Natomiast u dorosłych, niedostateczna podaż wapnia w diecie związana jest z osteoporozą* i z osteomalacją*.

Ponadto duża podatność na stresy, alergie, zwiększona skłonność do stanów zapalnych, bolesne skurcze mięśni oraz nasilone problemy z próchnicą zębów również mogą wskazywać na brak wapnia w organizmie.
Wapń i żelazo to 2 składniki mineralne, których najczęściej brak w podstawowym wyżywieniu kobiet. Niestety dowiadują się o tym zbyt późno, dopiero po porodzie lub gdy pojawią się objawy osteoporozy Download computer Photoshop.
Zwiększone spożycie wapnia często przynosi ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców i krzyża, a także łagodzi bóle miesiączkowe.
Wapń to minerał, którego w organizmie jest najwięcej, z czego 99%znajduje się w kościach i zębach, a pozostałe 1% odgrywa bardzo ważną rolę w procesach chemicznych.

Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni, reguluje częstość pracy serca, nieodzowny w procesie krzepnięcia krwi, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową (tzw aka 다운로드. homeostaza), pozwala zapaść w zdrowy sen i przyczynia się do utrzymania skóry w dobrej kondycji, co szczególnie jest ważne w infekcjach skórnych, pokrzywce, uczuleniach pokarmowych oraz w atopowym zapaleniu skóry. 

Wapń neutralizuje nadmiar kwasu mlekowego w organizmie, który gromadzi się w większych ilościach w mięśniach i stawach u osób starszych oraz w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego lub stresu psychicznego. Wapń pomaga zatem osobom starszym oraz sportowcom w usuwaniu zmęczenia, korzystnie wpływa również na osoby cierpiące z powodu niepokoju lub przygnębienia. 

Zdrowe, dorosłe osoby na ogół potrzebują dziennie 800-1200 mg wapnia 이클립스 svn 다운로드. Osoby chore z powodu braku wapnia , powinny stosować go nawet w ilości 2 gramy dziennie.
Z wiekiem zapotrzebowanie na wapń wzrasta z powodu gorszego przyswajania.osteoporoza3

„Wrogami ” wapnia są tłuszcze, kwas szczawiowy (obecny n Gravity Falls. w czekoladzie) oraz kwas fitynowy (zawarty w produktach zbożowych). Najlepszym źródłem wapnia jest ser żółty, mleko (najlepiej niepasteryzowane), produkty mleczne, oleiste ziarna (mak, orzechy itp.), soja i warzywa. Niestety w naszej diecie jest wciąż za mało tych produktów , a mleka często z powodu nietolerancji laktozy 70-80% osób nie może strawić, więc prawie wszyscy powinniśmy uzupełniać niedobory wapnia w diecie MortalCombat9.

Uwaga !

  • Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu większej dawki wapnia niż 2000mg dziennie, chyba, że po konsultacji lekarskiej.
  • Odpowiednia ilość witaminy D, fosforu oraz magnezu wspomaga wchłanianie wapnia.
  • Przyjmowanie dziennej ilości wapnia w kilku dawkach zwiększa jego skuteczność
  • Prawidłowa mikroflora w jelicie sprzyja wielokrotnie większej wchłanialności wapnia oraz wielu minerałów i składników odżywczych
  • Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają skuteczność magnezu ufc3 다운로드.
  • Doświadczenie wykazuje, że proporcja pomiędzy wapniem a magnezem powinna wynosić 2:1. Dobre preparaty zawierają te dwa makroelementy w takich właśnie proporcjach.
  • Wapń i magnez są najlepiej wchłaniane wtedy, gdy preparat, który zażywamy, zawiera je w formie chelatowej, tak jak w produktach CaliVita wymienionych obok 성경 과 찬송 다운로드.
  • Magnez łącznie z witaminą B6 zapobiega odkładaniu się kamieni wapniowych w układzie moczowym. W tym celu suplementy diety Strong Bones (wapń z magnezem)  oraz Garlic Caps (czosnek z pietruszką -naturalny diuretyk) oraz wspomagający wypłukiwanie Ocean 21 (algi morskie).
  • Magnez przyjmowany podczas posiłku może utrudnić trawienie, ponieważ zobojętnia soki żołądkowe. Lepiej więc zażywać go między posiłkami ios 9.0.2 ipsw 다운로드. Natomiast przy nadkwasocie przyjęta na czczo tabletka magnezu skutecznie zobojętni soki żołądkowe i złagodzi dolegliwości.

Osoby, przyjmujące z powodu chorób serca tabletki zawierające magnez powinny uzgodnić z lekarzem dawkę wszelkich innych preparatów z magnezem.

* Osteomalacja, inaczej rozmiękanie kości, to niedostateczna mineralizacja kości.
*Osteoporoza to choroba charakteryzująca się postępującym ubytkiem masy kostnej i zmianą struktury przestrzennej kości taxi driver. Osteoporoza występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. W jednymi drugim przypadku kości stają się nadmiernie kruche i dochodzi do częstych złamań.

 

Suplementy diety CaliVita zawierające w swoim składzie wapń:

Strong Bones
Strong Bones Plus
Energy&Memory
Full Spectrum
Lion Kids Multivitamin + Vitamin D
Menopausal Formula
Power Mins
New Life
Super Mega 50
Senior Formula
Vital O
Vital A
Vital B
Vital AB

 

 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85 zł (ceny klubowej).